O značke

Cez 70 rokov žije spoločnosť Asics vášňou pre šport i zdravé telo. Rovnako dlho sa venuje vývoju nových technológií a materiálov, ktoré chránia váš pohybový aparát, a tvorí z nich športovú i každodennú štýlovú obuv a výbavu. Opatrujte svoje telo a užívajte si šport po celý život.

Beh

Pred viac ako 60 rokmi v Asics vyvinuli prvú topánku určenú priamo na beh - a rovno na maratónsky. Odvtedy čerpajú zo svojich skúseností, aj zo skúseností profesionálnych bežcov a tým sú schopní presne reagovať na akékoľvek úskalia i možnosti, ktoré prichádzajú s novými materiálmi a technológiami. Preto vám už desiatky rokov prináša to najlepšie, čo svet behu pozná. V Asics zároveň pamätajú na vaše zdravie a konštruujú obuv, ktorá pomáha predísť únavovým zraneniam.

Asics pro behanie
Asics pre halové športy

Halové športy

Pri pohybe na tvrdom povrchu je viac ako inde dôležité, aby vaše nohy chránila špecifická konštrukcia topánok. Obuv musí byť vyrobená z kvalitných materiálov, ktoré vám v kombinácii so stavbou topánky umožnia športovať dlhé roky a aj v pokročilom veku vám dovolí zahrať si obľúbený indoorový šport. Halová obuv Asics chráni vaše kĺby pred tvrdými nárazmi a vďaka tomu predchádza nebezpečnému opotrebovaniu chrupavky.

Onitsuka Tiger

Kombinácia športového vzhľadu a špeciálna konštrukcia, ktorá prináša dokonalé pohodlie, očarí nejedného majiteľa topánok Onitsuka Tiger. Ide nielen o pohodlie, ale aj o zdravie v každom kroku, ktoré vám topánky Onitsuka Tiger zaistí bezozbytku. Využívajú znalostíi a technológií Asics, aby sa mohli pýšiť unikátnou konštrukciou, ktoré privedú vaše nohy do siedmeho neba.

Onitsuka Tiger
Asics Tiger

Asics Tiger

V roku 2015 sa značka vrátila v nadväznosti na rozvíjajúci sa ležérný-športový životný štýl. Znovuzrodený rad obuvi Asics viaže šport s každodennými aktivitami. Technológie použité pri výrobe športovej obuvi sú zabalené v unikátnom dizajne inšpirovanom prvými modelmi topánok Tiger. Vďaka nim si aj dnes môžete užívať cestu do práce aj všemožné pracovné aktivity.

História

Keď sa Kihachiro Onitsuka vrátil domov z vojny, založil si roku 1949 v meste Kobe obuvnícku spoločnosť. Uviazla mu v hlave slová jeho kamaráta z vojny. Vtedy mu Kohei Hori povedal: „mal by si ctiť zdravú dušu v zdravom tele“. Ani nie rok po založení firmy Kihachiro Onitsuka najal štyroch zamestnancov a zreorganizoval spoločnosť na Onitsuka Co., Ltd. a pustil sa do výroby športových topánok.

História Asics

Prvé topánky

Prvé vyrobené topánky

Slová jeho priateľa ho prinútila pustiť sa do výroby atletických topánok zameraných na udržanie zdravých nôh na neprirodzene tvrdom povrchu a začal vyvíjať špeciálne topánky na basketbal. O pár rokov neskôr, v roku 1953 vytvoril Onitsuka prvé topánky na maratón a od roku 1960 dostali všetky topánky poriadnu dávku ventilácie, aby boli nohy v tom najlepšom pohodlí.

Vznik značky Asics

Roku 1977 sa spojili tri majitelia troch spoločností, ktoré vyrábali športovú výbavu. Z Onitsuka Co., Ltd., GTO Co., Ltd., a Jelenko Co., Ltd. sa tak razom stalo ASICS Co., Ltd. Ich hlavná myšlienka bola jasná - spojiť japonskú jednoduchosť so spartanskou výdržou a využívať pri tom materiály, ktoré sa mimoriadne hodí k ľudskému telu.

Vznik Asics
Najľahšia topánka

Rozšírenie ďalších športov

Éra senzorov, biomechaniky a medzipodošvy z materiálu EVA nahrávala na smeč. V tú ranu bola na svete najľahšia bežecká topánka svojej doby. Najväčší zlom nastal medzi rokmi 1960 a 1980, kedy v Asics vyrábali obuv pre všetky záťažové druhy športu. Od tej doby neustále prehlbujú a zúročujú svoje poznatky a vytvárajú výnimočné topánky pre šport i voľné chvíle.

Gél, základ tlmenia

Neustálym vylepšovaním medzipodošvy v Asics vyvinuli gélovú výstelku. Tá je po mnoho rokov povyšovania na lepšie a lepšie úrovne a stala sa jedným zo základných stavebných kameňov pri konštrukcii športových topánok. Od deväťdesiatych rokov má inštitút Asics vlastné tréningové dráhy a ihrisko na nepreberné množstvo športov.

Gélová výstelka
Legendy Asics

Legendy, ktoré poznáte

Vďaka svojim prostriedkom môžu v Asics okamžite testovať najnovšie produkty a viesť ich k dokonalosti. Skvelým príkladom sú Kayano a GT-2000, ktoré po prvýkrát vyrobili roku 1993, a tiež Nimbus (1999). Tieto topánky si bežci natoľko obľúbili, že sa vyrábajú dodnes. Nimbus a Kayano majú cez dvadsať aktualizovaných modelov s nadupanými technológiami a materiálmi.